FAQ

Pozrite si odpovede na najčastejšie otázky. Ak ste nenašli, čo ste hľadali, kontaktujte nás na info@neoglucan.sk.

Každá vaša otázka bude zodpovedaná, v prípade potreby skonzultovaná s odborníkom.

Zasielate objednávky aj do zahraničia?

Áno, zasielame do Európy. Stačí si vybrať krajinu dodania pri platbe objednávky.

Pred malou chvíľou som prostredníctvom vašej stránky vytvorila objednávku, avšak obratom mi neprišiel žiadny potvrdzujúci mail o obdržaní vytvorenia objednávky. Je potrebné objednávku vytvoriť opätovne?

Potvrdenie o prijatí objednávky by vám malo prísť ihneď. Ak sa tak nestalo, skontrolujte spam folder a ak ani tam nenájdete potvrdzujúci email, napíšte nám email na info@neoglucan.sk a my preveríme stav vašej objednávky.

Kde sa dá neoglucan®️ tinktúra zakúpiť?

Len na našom e-shope https://www.neoglucan.sk/.

Aké zloženie má neoglucan®️vitamín C a neoglucan®️ tinktúra? Kde nájdem zloženie?

neoglucan®️vitamín C obsahuje 100 % kyselinu L-askorbovú.

neoglucan®️ tinktúra  obsahuje tekutý extrakt z Hlivy ustricovej (Pleurotus ostreatus), vitamín C (kyselina L-askorbová), zinok (mliečnan zinočnatý). Obsah alkoholu do 25% obj..

Kompletné zloženie je uverejnené na produktovej podstránke.

Ako sa neoglucan® tinktúra používa?

Pred užívaním Neoglucan® tinktúry si pozorne prečítajte príbaľový leták. Denná odporúčaná dávka, 20ml, sa nesmie prekročiť.

Neoglucan® nie je náhradou za liečbu odporúčanú lekárom a nie je ani náhradou za rozmanitú stravu. Pred použitím si pozorne prečítajte príbalový leták, denná odporúčaná dávka sa nesmie prekročiť. Pre obsah alkoholu, Neoglucan® tinktúra nie je vhodná pre deti, tehotné a dojčacie ženy.

Denná odporúčaná dávka je 10ml 2x denne alebo 20ml 1x denne. Použite pribalenú odmerku.

Neoglucan® skladujte pri teplote do 30°C v dobre uzavretom obale mimo dosahu detí. Chráňte pred slnečným žiarením. Prípadná usadenina neznižuje kvalitu výrobku, fľašku stačí pretrepať.

Pre koho je neoglucan® tinktúra určená?

neoglucan® tinktúru môžete bezpečne používať či už sa liečite z chorôb alebo sa pred nimi chcete chrániť. Glukán obsiahnutý v našej tinktúre má unikátne vlastnosti, ktoré posilňujú imunitný systém.

Starší ľudia

S pribúdajúcim vekom sa organizmus pomalšie zotavuje a je zároveň náchylnejší na zdravotné problémy. neoglucan®tinktúra je vhodná ako výživový doplnok podporujúci obranyschopnosť organizmu a prevenciu voči vážnejším zdravotným problémom. Podľa vedeckých štúdii má glukán obsiahnutý v Hlive ustricovitej protirakovinové, regeneračné, antiodixačné a mnohé iné pozitívne účinky na ľudské telo.

Ľudia po chorobe

Vyliečiť sa z vážnej choroby nie je jednoduché a vyžaduje si veľa času, trpezlivosti a starostlivosti. neoglucan® tinktúra je prírodným výživovým doplnkom, ktorí napomáha organizmu vrátiť sa do svojho pôvodného zdravého stavu. Zároveň posilňuje obranyschopnosť organizmu. neoglucan®tinktúra však nenahrádza liečbu určenú lekárom, ako výživový doplnok napomáha pri zotavovaní.

Prevencia pre celú rodinu

neoglucan®tinktúra je vhodným výživovým doplnkom pre celú rodinu. Podporuje imunitu a napomáha pri liečení. neoglucan® tinktúra napomáha udržaniu správneho fungovania imunitného systému, správnej látkovej premene a tiež udržiava zdravé kosti, nechty, vlasy a pokožku. Pre obsah alkoholu nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

neoglucan® tinktúra je vhodná aj ako prevencia voči ženským problémom, ktoré majú pôvod v zníženej obranyschopnosti organizmu, a zároveň pomáhajú ako doplnok k liečbe ženských chorôb.

Ľudia trpiaci únavou a stresom

Uponáhľaný životný štýl a stres sú spúšťačmi mnohých chorôb a najmä oslabujú prirodzenú imunitu organizmu. Ak trpíte chronickou únavou, nervozitou a podráždenosťou, neoglucan® tinktúra môže byť vhodným výživovým doplnkom k vašej strave. Podporuje obranyschopnosť organizmu, správnu látkovú výmenu, ochraňuje bunky pred oxidačným stresom, podporuje plodnosť a udržiava zdravý zrak, kožu, nechty a vlasy.

Ako neoglucan® tinktúra posilňuje imunitu?

Základom neoglucan® tinktúry je extrakt z Hlivy ustricovitej, ktorá obsahuje polysacharid beta-(1-3)-D-glukan, ten sa už viac ako 60 rokov intenzívne skúma pre svoje protinádorové a imunostimulačné vlastnosti.

Základom pre silný imunitný systém je zdravý životný štýl. Teda zdravá strava, fyzický pohyb a dostatočný spánok. neoglucan® tinktúra nijakým spôsobom nenahrádza rozmanitú stravu. Ide o doplnok, ktorý obsahuje dôležité látky a posilňuje efekt zdravého životného štýlu na obranyschopnosť organizmu.

neoglucan® tinktúra obsahuje extrakt z Hlivy ustricovitej, ktorá obsahuje proteíny, sacharidy, esenciálne aminokyseliny, vitamíny a minerály životne dôležité pre ľudský organizmus. No významná je najmä tým, že obsahuje polysacharid beta-(1-3)-D-glukan, ktorý sa už viac ako 60 rokov intenzívne skúma pre svoje protinádorové a imunostimulačné vlastnosti. neoglucan® tinktúra teda môže pomôcť pacientom, ktorí majú problémy so slabou imunitou. Pre posilnenie imunity však nezabúdajte na niekoľko dôležitých zásad:

Dostatočný spánok

Každý človek je iný a má iné potreby. Preto si dĺžku spánku zvoľte individuálne podľa potrieb svojho tela. Vo všeobecnosti by mal spánok trvať 6-9 hodín. Ani pridlhý spánok nie je pre telo najlepší. Nech už máte akékoľvek povinnosti, nič nie je dôležitejšie než vaše zdravie.

Oddych

Stres oslabuje imunitu. V dnešnej dobe je ťažké sa mu vyhnúť, no mali by sme sa naučiť s ním pracovať. Žiadna tabletka stres a nervozitu nevyrieši. Namiesto toho si počas dňa vyhraďte čas na niekoľko prestávok. Dýchajte zhlboka. Určite vyskúšajte meditácie a rôzne dychové cvičenia. V dnešnej dobe šikovných telefónov a internetu nemáte problém stiahnuť aplikácie alebo si pozrieť videá, vďaka ktorým sa naučíte meditovať. Pár minút ticha a hlboké dýchanie dokáže zmierniť následky stresu na váš organizmus.

Pohyb

Pohyb je pre zdravé telo a silnú imunitu absolútna nevyhnutnosť. Najmä ak máte sedavé zamestnanie, koledujete si o poriadne zdravotné problémy. Každú hodinu sa postavte a prejdite sa aspoň na 10 minút. Do svojho denného plánu zaraďte cvičenie. Či už sa zúčastníte kolektívneho cvičenia s trénerom alebo sami doma, pohyb je nevyhnutný. Priestor pre pohybovú aktivitu sa dá do vášho dňa prepašovať rôznymi spôsobmi. Napríklad namiesto autobusu alebo auta použijete bicykel, prípadne sa prejdete peši.

Pitný režim

Bez vody nie je život. Až 65% nášho tela tvorí voda. Práve preto by sme na pitný režim nemali zabúdať. Vypiť by sme mali denne aspoň 2 litre vody, teda 6-8 pohárov v priebehu dňa. Nedostatočný príjem tekutín má za následok spomalený metabolizmus, podráždenosť, nervozitu, bolesť hlavy a môže viesť aj k nepríjemným zdravotným problémom, ako sú obličkové kamene. A tiež zvyšuje riziko srdcového infarktu a rakoviny. Namiesto sladených nápojov zvoľte čistú vodu.

Zdravá strava

Ste tým, čo jete. Nič nemá na naše zdravie väčší vplyv než strava. Dbajte preto na príjem dôležitých látok priamo z rozmanitej stravy bohatej na proteíny, zdravé tuky a sacharidy, vitamíny a minerálne látky. Obmedzte hotové jedlá z obchodov, radšej si jedlo pripravte doma sami. Na vašom tanieri by nikdy nemala chýbať zelenina a zdroj proteínov, napr. strukoviny, ryby, vajcia, mäso. Miesto sladkostí si doprajte ako maškrtu oriešky a semienka. Vyhoďte z chladničky umelé rastlinné margaríny a konzumujte radšej zdravé tuky, napríklad panenský olivový olej, avokádo, kokosový, konopný, tekvicový, ricínový… olej.

Ak to myslíte so svojou imunitou vážne, je potrebné sa zamyslieť nad svojím súčasným životným štýlom. Na nejakú dobu (ideálne aj natrvalo) vylúčiť alkohol, cigarety, sladkosti a nezdravé jedlá. Neoglucan®, ako výživový doplnok, vám môže pomôcť prinavrátiť silný imunitný systém.

Sú vaše produkty vhodné pre tehotné a dojčiace ženy alebo pre deti?

neoglucan®️ tinktúra obsahuje 25% obj. alkoholu, a preto nie je vhodná pre tehotné a dojčiace ženy a deti.

neoglucan®️ vitamín C je vhodný pre deti od troch rokov, podľa odporúčanej dennej dávky uvedenej na obale. 

Ako dlho vydrží jedno balenie neoglucan®️tinktúry 250ml ?

Pri užívaní 10 ml denne vydrží 25 dní, pri 20 ml vydrží 12 a pol dňa.

Aké dávkovanie má neoglucan®️ vitamín C?

Pre dospelých 500 mg – 1 priložená dávkovacia lyžička alebo 1000 mg – 2 priložené dávkovacie lyžičky, 1 -2 x denne.

Dávkovanie u detí záleží od veku.

Do 14 rokov odporúčame 250 mg – ½ priloženej dávkovacej lyžičky denne.

Nad 14 rokov 500 mg – 1 priloženú dávkovaciu lyžičku denne.

Koľko dní vydrží jedno balenie neoglucan®️ vitamínu C?

Pri užívaní  500 mg 1x denne balenie vydrží 4 mesiace.

Ako dlho sa odporúča užívať produkty neoglucan®️?

Prirodzene silná imunita sa buduje dlhodobo, preto neoglucan®️ výživové doplnky odporúčame užívať minimálne 1 mesiac.

Ak cítite pozitívny účinok na svoj organizmus neoglucan®️ tinktúru môžete užívať dlhodobo.

Vitamín C  postačí užívať podľa potreby, v prípade stresu, záťaže, imunitného oslabenia, alebo pri prvých príznakoch prechladnutia, vírusového  alebo bakteriálneho ochorenia. V momentálnej situácii užívajte vitamín C podľa epidemiologickej situácie a odporúčania lekárov.

Podporujú beta-glukány rast rakovinotvorných buniek, ako sa hovorí o niektorých vitamínoch B?

Beta-glukány sú polysacharidy. Nie je známe, že by beta-glukány podporovali rast nádorových buniek. Navyše každý druh nádoru/rakoviny je úplne iný a priebeh ochorenia závisí od množstva faktorov. Je nemožné všetky z nich eliminovať, poväčšine ani nevieme aké to sú. Niektoré B-vitamíny (napr. B12) zhoršujú rakovinu tak, že ju “živia”. 

Beta-glukány svojím pôsobením modulujú imunitu, ktorá bojuje a chráni telo pred cudzorodými látkami, aj nádormi, podporujú prirodzenú imunitu. Používajú sa naopak ako doplnková liečba a prevencia onkologických ochorení. 

Môže sa neoglucan®️ tinktúra užívať pri cukrovke a vysokom krvnom tlaku?

Áno môže, otázna je však vaša tolerancia alkoholu (25% obj.), nakoľko sa jedná o alkoholový extrakt. 

Je známe, že beta-glukány z Hlivy ustricovej znižujú hodnotu glukózy v krvi, majú priaznivé účinky na krvný tlak a majú antioxidačné účinky na bunky. Zo skúsenosti našich zákazníkov sú tieto účinky overené a pre ich potvrdenie momentálne prebiehajú klinické skúšky na naše konkrétne výrobky.

Sú vaše produkty vhodné pri autoimunitných ochoreniach?

neoglucan®️ tinktúra je výživový doplnok, ktorý pomáha podporiť prirodzené procesy imunitného systému. Ak však niekto trpí závažnými ochoreniami (vrátane porúch autoimunity), je vždy dôležité konzultovať jeho užívanie so svojím lekárom.

Sú vaše produkty vhodné aj pri celiakii?

Pri celiakii je základom liečby prísna bezlepková diéta. Ak sa dodržiava, celiatik je v podstate vyliečený a v tele sa utlmí autoimunitný proces, ktorý sa spúšťa lepkom z potravín. neoglucan®️tinktúra ani neoglucan®️ vitamín C lepok neobsahujú. Je potrebné upozorniť, že imunita človeka s akýmkoľvek autoimunitným ochorením je dobrá! Niekedy až lepšia než u zdravého človeka, je ale zle nasmerovaná – napáda vlastné bunky a tkanivá. Nie je pravdou, že doplnky imunity pri celiakii sú kontraindikované. Čokoľvek, čo neškodí vášmu tráveniu a neobsahuje lepok, by malo byť v poriadku. 

Môžu neoglucan®️ tinktúru užívať aj ľudia s rakovinou?

Ak nie je známa precitlivenosť na produkt alebo jeho zložky, tinktúra sa môže užívať pri rôznych ochoreniach. Pri rakovine sa odporúča tinktúru užívať ako podpornú liečbu a pomoc pri budovaní imunity. Hlavnú liečbu určuje ošetrujúci lekár.  

Obsahuje neoglucan®️ tinktúra histamín?
Aj keď náša tinktúra podlieha 6 mesačnému zreniu, histamín v ňom nie je prítomný.